Netanyahu’nun Oğlu Hava Kuvvetleri Komutanını Hedef Aldı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, İsrali Hava Kuvvetleri Komutanı Tomer Bar’a 7 Ekim 2023’te Gazze Şeridi sınırındaki bölgeye Hamas saldırısı gerçekleştiğinde nerede olduğunu sordu.

Hava Kuvvetleri Komutanı Bar’ın daha önce askerlik hizmetini reddeden General Ziv Levy’yi İsrail Hava Kuvvetleri pilotlarına eğitmen olarak atama kararı sonrasında Yair Netanyahu, sosyal medya üzerinden Bar’ı hedef alan bir paylaşım yaptı.

Paylaşımında “Hava Kuvvetleri Komutanı Tomer Bar, bu arada 7 Ekim’de neredeydi ve ne yapıyordu? Şimdi, Levy’yi Hava Kuvvetleri pilotlarına eğitmen olarak atamaya karar verdi.” ifadelerine yer verdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, oğlunun paylaşımına ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

DAHA ÖNCEDE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Yair Netanyahu daha öncede X platformundan yaptığı açıklamada, İsrail Yüksek Mahkemesi’nin aldığı, “7 Ekim’deki başarısızlıklarla” ilgili yürütülen soruşturmayı temmuz ayındaki duruşmaya kadar durdurma kararına tepki göstermişti.

“Neyi gizlemeye çalışıyorlar? İhanet yoksa neden dış ve bağımsız tarafların soruşturma yapmasından korkuyorlar?” ifadelerini kullanan Netanyahu, ayrıca “7 Ekim’de Hava Kuvvetleri neredeydi?” diye sormuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir