5 Ayda 50 Mekan Kurşunladılar

İstanbul’da ocak ayından bu zamana kadar mekanlara ateş eden mala zarar verip işyeri sahiplerinden haraç almaya çalışan 182 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün ortak çalışması sonucu gözaltına alındı. 50 ayrı kurşunlama olayının aydınlatıldığı belirtilirken çok sayıda silah ve mermi de ele geçirildi. Gerçekleştirilen saldırılara ait yeni görüntüler de ortaya çıktı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yılbaşından bu tarafa 50 ayrı kurşunlama olayını aydınlattı. Konularla bağlantılı olan 182 kişiyi de gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden 117’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevlerine gönderildi.

ADRESLERDE CEPHANELİK ÇIKTI

Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gözaltına aldıkları şüphelilerin adreslerinde yaptıkları aramalarda 3 adet AK-47, 51 adet ruhsatsız tabanca, 15 adet otomatik tabanca, 2 Adet Kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirdi. Ayrıca 2 Adet Sallama olarak tabir edilen bıçak, toplamda bin 418 adet fişek, 14 adet çelik yelek, 2 Adet Kar Maskesi, 2 adet sahte plaka, 53.5 gr uyuşturucu madde, 2 adet hassas terazi, 1 adet dürbün, 1 adet miğfer, 60 adet şarjör, 2 adet olayda kullanılmış motosiklet ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir